Krásné a pohodové vánoce přeje kolektiv ZŠ a MŠ Jestřebí

21. 12. 2021Lucie Červenková

Vážení žáci, rodiče, prarodiče, přátelé jestřebské a provodínské školy,

rok 2021 nás vůbec nešetřil. Druhým rokem žijeme s „kovidem“ a dotýká se nás to nejen ve škole, ale i v normálním životě. Konec tohoto novodobého viru není na obzoru, a tak si na něj pomalu zvykáme. Na co ale nejsme zvyklí, je nynější rozdělení lidí na skupiny – očkovaní, neočkovaní, anti/vaxeři, nezodpovědní nebo naopak příliš akční apod. Určitě jste také zaregistrovali různé nálady, někdy i agresivní, mezi těmito skupinami, které leckdy rozdělují jindy milující rodiny, pracovní kolektivy nebo i např. sousedící v autobuse. Bohužel to ovlivňuje každého z nás, jeden svaluje vinu na druhé a naopak. Ke konci roku bych všem chtěl popřát především zdraví a do nového roku návrat do normálních, pokud možno přátelských, vztahů, protože dobrá nálada ve společnosti je jedním ze základů, od kterých se můžeme odrazit zpět do úspěšného a šťastného života. Snad nás v roce 2022 čeká jen to dobré – ale to už jsme říkali i loni.

Hezký adventní čas a šťastný nový rok přeje

Mgr. Michal Kotek

ředitel