Únor ve škole

28. 2. 2023Lucie Červenková

Únor nám díky jarním prázdninám utekl velmi rychle.

Únor je sice nejkratším měsícem v roce, ale i tak jsme ve škole stihli spoustu aktivit.

Začátek února trávili žáci 2. stupně v Dolním Maxově, kde si zlepšovali své lyžařské dovednosti na sjezdovce Lucifer, na Bukovce, ale i na Tanvaldském Špičáku. Večer se zase utužovali ve společenských tancích a kolektivních hrách. Moc si celý týden na sněhu užili. Žáčci 2. a 3. třídy si naopak zlepšovali své plavecké dovednosti. Čeká je 10 dvouhodinových lekcí v bazéně v České Lípě pod vedením plavčíků.

V družinkách se aktivity nesly v karnevalovém duchu. Děti si vyráběly karnevalové masky, aby si potom mohly naplno užít karnevalového veselí. V Jestřebí se soutěžilo, hrálo a jedlo a v Provodíně přijel bavit děti Honza Popleta. Děti si v únoru stihly vyzkoušet i zajímavý pokus s názvem sopka na talíři, vyrobily valentýnská přáníčka, užily si srdíčkové odpoledne a připravily jarní pomazánku. Provodínskou družinku navštívili i pejsci s canisterapií. To kuchaři na kroužku vaření zvládli únorovou výzvu úplně na jedničku. Ono uvařit rýžový nákyp, upéct mrkvový koláč, sýrové šneky a vajíčkové toustíky není žádná legrace. Legrace není ani účast na olympiádě. V únoru se naši žáci zúčastnili školního kola hned dvou olympiád - Biologické a Chemické a okresního kola olympiády Zeměpisné. Učení hrou si vyzkoušeli čtvrťáci, když se učili vzory podstatných jmen a druháčci si zase zpestřili výuku výletem do knihovny v České Lípě, kde si vyrobili své leporelo. Žáci deváťáci si ani na chvíli nedovolí zahálet. Už se jim blíží termín odevzdání přihlášek na své vysněné školy. Někteří z nich už mají za sebou talentové zkoušky. Mladší spolužák jim připravil přednášku na téma elektrárna Temelín, kterou sám navštívil, a v rámci předmětu Ekologie se deváťáci zaměřili na své projekty. Zdokonalují se v prezentování a svém projevu. Na závěr nesmíme zapomenout zmínit, že naše mažoretky vystoupily s písničkou od Spice Girls na karnevalu pořádaném obcí Jestřebí. Jarní prázdniny připadly na předposlední týden v únoru. A teď zase hurá odpočinutí zpátky do školy vstříc dalším aktivitám. Co třeba vyrazit do Zákup do Muzea masek jako naši čtvrťáci?