U nás ve škole v březnu

28. 3. 2023Lucie Červenková

První jarní měsíc nám přichystal mnoho aktivit......

První jarní měsíc je tu a s ním i jarní aktivity u nás ve škole.

Kuchaři zahájili jaro haluškami s bryndzou, makovými muffiny a banánovým svačinkovým toustíkem s domácím pribinákem. Školní sbor nacvičoval písničku Cesta, která uvedla recitační soutěž v Jestřebí. Zjistili jsme, že přednášet básničky u nás ve škole žáci opravdu umí. Někteří z nich si básně dokonce i sami napsali. Odborná porota ocenila Viktorii B. s krásně přednesenou Polednicí, druhé místo obsadila Emma T. s básní K. Kryla a bronzovou příčku vybojoval Josef B. s textem J. Žáčka. Cenu diváka získal Jakub J. Mezi již tradiční jarní aktivity patří flétničkové přání babičkám nad 80 let z Provodína k MDŽ a projekt PLANETA ZEMĚ 3000. Letos zhlédli žáci 8. a 9. ročníku program Magický Senegal. Úplně poprvé jsme letos vyrazili užít si pomalu končící zimní radovánky na Polevsko společně s lyžaři a snowboardisty ze ZŠ Dubá. A opět se soutěžilo – ve všech kategoriích Matematického klokana a v okresním kole Chemické olympiády. Provodínská družinka si vyzkoušela zážitkovou hru Úprk před Baziliškem a jízdu na ponících na Šťastném statku a děti z družinky v Jestřebí opět předčítaly v mateřské školce.

23. března se otevřely dveře obou budov základní školy. Děti z družinek a mateřských školek ho zahájily Vítáním jara. Mařena, zlá žena skončila v potoce, zpívalo se s divadlem Krabice Teplice a stihla se i pohádka Mrkvomen. Po pohádce na děti čekala Školička hrou. Paní vychovatelky a učitelky měly pro děti připravený program: zápis nanečisto pro předškoláčky a zdobení jarních perníčků, dílničku s výrobou jarní slepičky a zážitkovou „hudebku“. V Jestřebí proběhl den otevřených dveří v technickém duchu. Návštěvníci si mohli vyzkoušet virtuální realitu, tisk na 3D tiskárně, naprogramovat stavebnici LEGO WeDo a modelovat z keramiky. Bylo to příjemně prožité odpoledne.

Ve 2. třídě se při pracovních činnostech připravovala Mexická tortilla a osmáci si zase v rámci Nj vyzkoušeli německou specialitu Currywurst. Na kroužku Angličtina hrou si děti vychutnaly opravdovou anglickou snídani. V březnu se nenudili ani žáci, ani pedagogové. Ti absolvovali hned dvě velmi přínosná školení.