Základní škola a Mateřská škola Jestřebí, příspěvková organizace
LOUČENÍ S LÉTEM

LOUČENÍ S LÉTEM

24. 9. 2022Lucie Červenková

Rozloučili jsme se s létem.....

V pátek 23. 9. se ve škole v Jestřebí konala akce LOUČENÍ S LÉTEM......Počasí přálo a mohli jsme užívat všeho dosytosti. A co se vlastně v té škole dělo?                                                                                 

Soutěžilo, zpívalo, pískalo na flétničky, také parní stroj se roztápěl, čarovalo se, cvičilo, malovalo, nakupovalo, jedlo a pilo a hlavně se v týmech soutěžilo.......

Hned po zahájení akce panem ředitelem obsadili pódium žáci 3. ročníku s parním strojem. Rozezněla se známá píseň Parní stroj a už to jelo. Na stroji se rozhýbala všechna hýbátka a kynklátka, stroj se rozblikal a okolo to všechno žilo. To není jen tak udržet parní stroj v provozu - to máte.... promazat, utáhnout, povolit, přitáhnout, zase promazat.....Á na hlavního svačináře se nesmí zapomenout..... A už se z toho kouřilo. ....

Hned po té se na pódiu objevili žáčci z kroužku flétniček. Celý loňský rok pilně cvičili, aby nám teď zahráli pár krásných písniček.

A pak hurá na cvičiště. Tam týmy čekalo 10 soutěží. A nebyly to soutěže ledajaké - triatlon, florbal, cvrnkání kuliček, nesměly chybět ani svázané nohy, typickou školní soutěží bylo ždímání tabulové houby, skládaly se hlavolamy a hledalo pexeso, fantazie pracovala u soutěže Poznej svého učitele, když byl ještě dítě.... . ..

V 16.00 hod patřilo pódium kouzelníku Čaroslavovi, který předvedl úžasná kouzla a na závěr nás ještě rozhýbal gymnastickým workshopem. Čaroslav je totiž kouzelník gymnasta a tak nechyběla salta, přemety, chůze po rukou.....a to, prosím, bez kouzelnických triků.

Představení družiny na kouzlení navázalo a děti nám zazpívaly Hymnu z Bradavic. Celý rok v družinkách se totiž nese v duchu příběhů Harryho Pottera.

A také žáčci druháčci obsadili pódium a předvedli, jak se v prvouce učí o měsících v roce. Jak jinak, než pomocí písničky a tanečku.

Soutěžení se blížilo k cíli a všechny soutěžící čekala odměna. Za každou vyplněnou soutěžní kartu dostal tým poukázku v hodnotě 100,-Kč na občerstvení u Piškulů. Kupón je možné uplatnit do konce sezony, tj. do konce října 2022.

A zlatý hřeb akce na konec? Losování o 3 hlavní ceny. Snad udělaly sladké balíčky výhercům radost.

Po celou dobu probíhalo malování na obličej od Má Jančí art a všichni jsme si mohli pochutnávat na výborné kuchyni pana Kuchynky a dobrotách upečených samotnými žáky nebo jejich maminkami a babičkami.

Kdo má rád nakupování, tak si také určitě přišel na své, protože téměř každá třída si připravila pár výrobků na prodej - keramiku, perníčky, fialky a červíčky......

Akce se konala ve spolupráci s obcemi Jestřebí a Provodín a my doufáme, že se nám podařilo všem zpříjemnit jeden krásný slunečný pátek. Děkujeme všem za účast, za krásnou atmosféru, ale i za přispění do třídních kasiček a budeme se těšit na další společnou akci.

Kolektiv učitelů ZŠ Jestřebí

Fotogalerie